Grudzień to okres przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest przygotowywanie ozdób choinkowych.

 Kilka dni wcześniej zrobiliśmy z masy porcelanowej zawieszki na choinkę, a dzisiaj wspólnie z rodzicami ozdabialiśmy z wykorzystaniem różnych materiałów ozdobniczych tj.: cekiny, brokat, kolorowe wstążeczki.

Zrobiliśmy też z kolorowych pasków papieru długi łańcuch na choinkę.

Zanim jednak przystąpiliśmy do zrobienia ozdób choinkowych przybliżyliśmy sobie polskie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, porównywaliśmy gałązki rożnych gatunków drzew iglastych, dopasowywaliśmy kształty zawieszek na choince, rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki.  Zaśpiewaliśmy Rodzicom piosenkę “Świąteczna choinka”, a następnie zaprosiliśmy Rodziców do wspólnej zabawy tanecznej przy piosence  “Zimowa poleczka” oraz “Świeci gwiazdka”. Bawiliśmy się także w mknące po śniegu saneczki przy piosence “Tak się zachmurzyło”.

Poprosiliśmy naszych super tatusiów o rozłożenie w sali choinki i zawieszeniu  światełek, a przy dźwiękach kolęd wspólnie wieszaliśmy nasze własnoręcznie wykonane ozdoby.

To był aktywnie spędzony czas z najbliższymi, który dostarczył nam wiele radości ze wspólnej zabawy!!!

 

 

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum