Projekt edukacyjny “Przedsiębiorcze dzieciaki”  realizowany jest przez Miasto Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt realizowany jest w oddziałach dzieci 6-letnich, tj. w oddziale IV i V.

Celem projektu jest:

  • kształtowanie u dzieci postaw przedsiębiorczych i rozwijanie kompetencji w przyszłości poszukiwanych na rynku pracy;
  • inspirowanie dzieci do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;
  • propagowanie kultury innowacyjności i przedsiębiorczości;
  • promocja gospodarczego wizerunku Lublina.

Tegoroczna edycja projektu zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

 

SPOTKANIE PIERWSZE.

12 marca 2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu: Przedsiębiorcze dzieciaki. Podczas zajęć prowadzonych przez studentki Wydziału Pedagogiki UMCS,  przedszkolaki zapoznały się z Koziołkiem Biznesmenem. Na początku Koziołek poznał nasze imiona i zainteresowania. Potem opowiadał nam o tym na czym polega praca przedsiębiorcy i jakie warunki trzeba spełnić aby założyć własną firmę. Razem z naszymi gośćmi stworzyliśmy wspólnie Kontrakt, który został przez nas podpisany. Koziołek zamieszkał w naszej sali, w specjalnie przygotowanym dla niego kąciku. W czasie codziennych zajęć motywuje nas do działania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!!!!

   

    

 

 

SPOTKANIE DRUGIE.

Za nami drugie spotkanie w ramach projektu: Przedsiębiorcze dzieciaki. Panie studentki przygotowały dla nas dużo ciekawych aktywności. Tym razem pracowaliśmy w małych grupach. Naszym zadaniem było narysować z czym kojarzy nam się słowo: odwaga, pomysł, kreatywność, talent i biznesplan. Poznaliśmy znaczenie trudnego określenia, jakim jest : Przedsiębiorczość. Z przyniesionych materiałów recyklingowych wyczarowaliśmy wspaniałe prace. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

 

POKAZ TALENTÓW W GRUPIE V.

W dniu 24.03.2021 r w grupie V odbył się Pokaz Talentów. Dzieci miały okazję zaprezentować rówieśnikom swoje pasje i zainteresowania. Każdy występ był bardzo ciekawy i inspirujący.

Wiktoria przedstawiała nam wspaniały projekt Hotelu dla zwierząt. Ponieważ Wiktoria bardzo kocha zwierzęta, chciałaby w przyszłości móc się nimi opiekować. Projekt naszej koleżanki był bardzo szczegółowy i starannie wykonany.

Krzyś przeniósł nas w świat muzyki. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się , że pianino jest instrumentem stunowym. Nasz kolega przekazał nam wiele ciekawostek ze świata muzyki a gra na instrumencie była dla nas ucztą muzyczną.

Kuba jest zawodnikiem klubu piłkarskiego. Jak przystało na prawdziwego sportowca przygotował dla nas prawdziwy trening. Pokazał nam swoje trofea, opowiedział o stroju piłkarskim oraz o tym dlaczego lubi sport.

Liliana przygotowała występ artystyczny. Pięknie recytowała wiersz pt:” Powiedź marcu co masz w garncu”.

Borys uczęszcza na zajęcia karate. Dzięki niemu zobaczyliśmy jak wygląda strój kimono, dowiedzieliśmy się co oznacza słowo Karate i na czym polega ta sztuka walki. Borys nauczył nas liczyć do 10 w języku japońskim oraz zaprezentował  kilka chwytów.

Zosia ma duszę artystyczną, jej pasją jest malowanie. Zosia zaprezentowała nam kilka swoich prac oraz opowiedziała o tym jaką techniką najbardziej lubi rysować i dlaczego na jej obrazkach najczęściej są zwierzęta.

Zuzia kocha zwierzęta. Do przedszkola przyniosła swojego chomika- Gwiazdkę. Chomik okazał się bardzo odważnym i grzecznym zwierzątkiem. Zuzia opowiedziała nam jak należy się nim opiekować . Gwiazdka chętnie zwiedzała naszą salę biegając w swojej kuli.

Wszystkim Dzieciom gratulujemy wspaniałych występów a Rodzicom                                                                                                  dziękujemy za pomoc i wsparcie w przygotowaniu pokazu.

 

             

 

SPOTKANIE TRZECIE/ CZWARTE.

Za nami ostatnie spotkanie z Paniami Studentkami UMCS w ramach projektu: “Przedsiębiorcze Dzieciaki”. Tym razem poznaliśmy poszczególne etapy powstawania firmy. Zastanawialiśmy się wspólnie jakie cechy powinien mieć dobry przedsiębiorca i co wpływa na osiąganie sukcesów?  Poznaliśmy również nazwy największych lubelskich przedsiębiorstw takich jak: Lubella, Herbapol, Protektor, Maik, Europiek. Wiemy, że na lubelszczyźnie produkuje się pyszne miody, części do samolotów oraz okna i drzwi. Gościliśmy również Koziołka Biznesmena, który z dużą ciekawością uczestniczył w naszych zajęciach.

 

 

 

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum