W dniach 18 -22 września dzieci z gr.I.w ramach tematyki Bezpieczny przedszkolak na drodze, poznawały podstawowe zasady ruchu drogowego. Uczyły się prawidłowego przechodzenia na druga stronę ulicy, poznawały znaczenie niektórych znaków drogowych, świateł sygnalizacji świetlnej.

21 września przedszkolaków odwiedzili  Policjanci z II Komisariatu Policji w Lublinie. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, dali wskazówki jak się zachować podczas spotkania z obcą osobą lub ataku niebezpiecznego psa. Przedszkolaki prezentowały pozycję “żółwika”, która chroni przed atakiem zwierząt. Dzieci chętnie wysłuchały wskazówek i doskonale zapamiętały zasady bezpiecznego zachowania na drodze i w najbliższym otoczeniu. Policjanci zaprosili nas do ogrodu, gdzie czekał wóz policyjny. Każdy przedszkolak mógł wejść do środka i poczuć się jak ,,policjant”.

22 września  podsumowaliśmy tydzień ,,Bezpieczny Przedszkolak”. W ogrodzie przedszkolnym odbyły się zabawy z wykorzystaniem pomocy dyd. “Autochodzik”.

Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum