Dziś uczestniczyliśmy wraz z całą społecznością przedszkolną w spotkaniu  literackim z tajemniczym gościem. Dzieci szybko rozpoznały Panią Dyrektor w przebraniu, która przyszła przeczytać piękną  książkę pt. ,,Krysia i zwierzę”.  Opowieść bardzo podobała się dzieciom i z uwagą śledziły losy głównych bohaterów. Pięknie też zrozumiały przesłanie tej opowieści, która ukazuje tak ważne wartości jak dobro, miłość i piękno ukryte w sercu człowieka. Spotkanie było elementem zadania jakie realizujemy w naszym przedszkolu dotyczącego rozwijania zainteresowań czytelniczych. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój. Mając to na uwadze staramy się podejmować działania  sprawiające, by stało się ono dla dzieci prawdziwą przyjemnością.  Ukształtowany w ten sposób model spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież zaprocentuje w ich dorosłym życiu – nawyk czytania nie zniknie, a wręcz przeciwnie – zostanie przekazany innym.

Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu na ,, Najładniejszy kącik czytelniczy”. Nasza grupa zajęła III miejsce.

Nagrodę otrzymała również Patrycja, która wzięła udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. ,, Moja ulubiona postać z bajki” organizowanym przez Przedszkole nr 54 w Lublinie.

Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum